Obecní úřad
Velemín 96
411 31, Velemín
Festival Milešov
Třetí ročník benefičního festivalu pro záchranu barokního glorietu a na památku Zdeňka Kaplíře ze Sulevic je zdárně za námi.
V sobotu 8.9. 2018 se v dopoledních hodinách nejprve konala v zámecké kapli domova důchodců v Milešově mše svatá k oslavě Narození Panny Marie, při které byl vzpomínán i Zdeněk Kaplíř ze Sulevic (1611-1686).
Odpolední kulturní program v zámeckém parku zahájil za slunečného počasí svým vystoupením dětský soubor Třebenická sluníčka. Poté se až do pozdních večerních hodin na otevřené scéně před letohrádkem střídaly hudební skupiny reprezentující různé žánry. Přes dvě stovky návštěvníků si mohly užít od country, pop-country, středověkou hudbu, irsko -keltské melodie až po svižné ska-pop.
V doprovodném programu pro děti vystoupil kouzelník a šermíři, po setmění návštěvníci zažili ohňovou show v podání Synů bouře. Děti se mohly během odpoledne zabavit v „dětském“ koutku, kde pro ně bylo připraveno malování na obličej, výtvarný koutek, skládání kostek….
Vstupné bylo jako obvykle 62 korun na připomínku hezké kaplířovské tradice, kdy dávali každým rokem dětem na panství na přilepšenou 62 zlatých, aby připomínalo počet dnů, kdy byla Vídeň hájena před Turky.
Cílem celé akce, u jejíhož zrodu stál a až doposud stojí Petr „Rasken“, je nejen získat i touto formou finance na obnovu letohrádku, ale památku s přilehlým parkem zviditelnit.
Na závěr je třeba poděkovat všem, kteří se na přípravě akce podíleli : Petru „Raskenovi“, Obecnímu úřadu Velemín, moderátoru Ondrovi, dobrovolníkům zajišťujícím celý průběh i těm, kteří zajistili občerstvení pro účinkující a návštěvníky.
Vlasta Karfíková